Wpisy z Luty, 2014


Kwestie finansowe związane z uzależnieniami

25 lutego 2014

Uzależnienia jakie by nie były są kosztowne. Mowa jest tutaj o uzależnieniach ponieważ koszty spalenia pięciu papierosów tygodniowo nie są duże ale palenia takiego na pewno nie można nazwać uzależnieniem. Nałogowe palenie papierosów jest jednak bardzo kosztowne szczególnie przy obecnych cenach papierosów. Alkohol jaki by nie był kosztuje. Wielu mniej zamożnych smakoszy trunków wyskokowych pija tanie wina ,które są relatywnie tanie ,jednak pijący je ludzie najczęściej nie mają zbyt wielkich dochodów bo piją właśnie alkohol. Można powiedzieć że w tym przypadku kółko się zamyka. Pijany nie może podjąć pracy ale żeby pić trzeba mieć chociaż parę groszy. W przypadku alkoholików sytuacja taka może trwać latami ,co jednak jeśli chodzi o narkomanów może się okazać bardziej krótkotrwałe. Narkomani to najczęściej desperaci kradnący ażeby mieć pieniądze na narkotyk lub wynoszący z domu bardziej wartościowe rzeczy. W przypadku uzależnienia od narkotyków ciężkich nie można mówić o normalnym życiu. Życie tych ludzi kręci się wokół tego samego tematu a mianowicie jak tu zdobyć działkę.

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , ,

Psychologia

21 lutego 2014

Psychologia Zachowanie człowieka jest to zachowanie, które przedstawia w różnych sytuacjach życiowych. Jest ich bardzo dużo. Można powiedzieć, że w każdej sytuacji zachowujemy się inaczej. Nasze zachowanie zależy od tego gdzie się znajdujemy, ale także z kim jesteśmy. Np. Jeśli jedziemy z rodzicami na wakacje to pokazujemy zachowanie takie, jakie rodzice od nas oczekują. Jesteśmy grzeczni, kulturalni, chodzimy tam, gdzie chcą rodzice. Możemy powiedzieć, że ukrywamy naszą prawdziwą twarz. Natomiast jeśli jedziemy na wakacje z koleżankami to nasze zachowanie dostosujemy do zachowań koleżanek. Nastawiamy się na dobrą zabawę, poznanie nowych znajomych oraz na wakacyjną miłość. Wtedy odkrywamy naszą prawdziwą twarz. Widać z tego przykładu, że w tym samym przypadku okazujemy dwa różne zachowania. Dlatego bardzo trudno jest podzielić zachowania ludzi w grupy. Jednak psychologowie podzielili zachowanie na sześć grup : koncepcja behawioralna, psychodynamiczna, poznawcza, koncepcja X, Y i Z. Wszystkie te sześć zachowań określają różne zachowania. Dzięki nimi możemy zaobserwować, że każdy jest inny i inaczej się zachowuje.

Kategorie: Psychologia
Tagi: , , ,

Rozwój uzależnienia

17 lutego 2014

Nałóg i uzależnienie rozwija się powoli i niepozornie. Jest to jednak uzależnione od rodzaju substancji którą zażywa dany człowiek. Wiadomo że im mocniejsza substancja uzależniająca tym szybciej uzależnia. Jednakże nawet wypalenie paru papierosów przez okres tygodnia prowadzi do uzależnienia chociaż nie jest to regułą, ponieważ są osoby palące kilka papierosów tygodniowo przez długi okres lub palący okazyjnie. Nie jest to jednak regułą ale raczej wyjątkiem. Ludzie uzależniający się od alkoholu padają w nałóg często niezauważalnie, przez dłuższy czas spożywania go. Po pewnym czasie pojawiają się problemy z pracą i życiem rodzinnym co bardzo często prowadzi do zapijania tych smutków alkoholem i popadania w jeszcze większy nałóg. W przypadku narkotyków uzależnienie następuje dużo szybciej i jest zależne od rodzaju zażywanego narkotyku. Wiadomo że najbardziej uzależniają narkotyki ciężkie takie jak opium, morfina, kokaina czy amfetamina chociaż jest i wiele osób uzależnionych od marihuany. Ciekawostką może być fakt że zdarzają się również sporadyczni palacze marihuany palący ją rzadko ale regularnie nie uzależnieni jednak od niej. Są to jednak wyjątki a na ich zdrowiu nie odbija się to na pewno najlepiej.

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , , ,

Socjologiczny aspekt uzależnień

14 lutego 2014

Uzależnienia mają ogromny wpływ na życie rodzinne i społeczne. Jest to oczywiście wpływ negatywny. Powszechnie znane są przypadki rozbitych rodzin i dramatów rodzinnych wywołanych przez alkoholizm. Papierosy nie mają takich skutków chociaż w wielu przypadkach są powodem wielu dramatów szczególnie o podłożu zdrowotnym. Narkotyki i środki odurzające zrujnowały i rujnują życie wielu ludzi. Narkomani oprócz tego ulegają stygmatyzacji przez niektóre grupy społeczne. Istotną cechą uzależnień wielu typów jest fakt niemożności podjęcia pracy przez osoby uzależnione. To właśnie prowadzi bardzo często do ich upadku moralnego, społecznego i egzystencjalnego. Często w takich przypadkach ludzie chcą wracać do normalnego życia ale nie mają już do czego wracać. Wiele rodzin nie jest w stanie przetrwać tej ciężkiej próby życia. Ponadto wiele osób uzależnionych wpadając w nałóg zrywa wszelkie kontakty z przyjaciółmi i znajomymi będąc otoczonym tylko przez ludzi z problemami takimi jak ich problemy uzależnienia.

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , , ,

Papierosy

14 lutego 2014

Papierosy Papierosy to bardzo poważny problem wielu milionów ludzi . Według najnowszych badań nikotyna w papierosach jest często bardziej niebezpieczna od miękkich narkotyków takich jak na przykład marihuana . Jeszcze kilkadziesiąt lat temu papierosy palił co drugi człowiek na ziemi nie zwracając uwagę na niebezpieczeństwo jakie to ze sobą niesie. Otóż nikotyna powoduje raka płuc, który jest bardzo niebezpieczny dla życia człowieka, na ten problem w ciągu roku umiera wiele milionów ludzi . Dzisiaj wiele państw stara się walczyć z tym uzależnieniem, co oczywiście jest bardzo ważne ale w większości nie podoba się palaczom ponieważ ogranicza się im prawo do palenia w miejscach publicznych takich jak na przykład kluby czy dyskoteki pod karą grzywny . Papierosy są naprawdę bardzo poważnym problemem, a najgorsze jest to że bardzo trudno wyjść z tego nałogu ,często uzależnieni wychodzą z nałogu nawet rok czy dwa co jest bardzo ciekawe .

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , ,