Wpisy z kategorii ‘Fobie’


Arachnofobia

8 marca 2014

Arachnofobia Arachnofobia to bardzo często spotykana fobia, powoduje ona strach przed zwierzętami które maja więcej niż dwie pary nóg, takimi jak na przykład pająki czy skorpiony . Lęk może wywołać widok pająka, strach w takim wypadku jest dość paniczny, często nieuzasadniony, człowiek nie panuje nad sobą co może być bardzo niebezpieczne . Fobia ta jest o tyle niebezpieczna bo nie można od tak nad nią zapanować, i bez specjalistycznej pomocy sami nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić . Fobia ta jest bardzo popularna i cierpi na nią miliony osób na całym świecie . Nie jest ona najniebezpieczniejszą z fobii jakie znamy ale potrafi ona bez problemu uprzykrzać życie normalnego człowieka . Często strach powoduje paraliż, co może prowadzić do różnych innych chorób jak na przykład depresji ale nie tylko chorób o podłuży czysto psychicznym ale także fizycznym co jest jeszcze bardziej niebezpieczne .

Kategorie: Fobie
Tagi: , ,

Akrofobia

1 marca 2014

Akrofobia Fobia ta jest bardzo często spotykana u ludzi lecz nie jest tak niebezpieczna jak pozostałe . Oczywiście strach może być ogromny ale osoby z tą fobią zwykle unikają miejsc gdzie strach ten mógł by ich dopaść . Akrofobia jest bardzo popularna, potrafi przerazić człowieka, wywołać w nim najgorsze myśli . Wielu ludzi cierpiących na tę fobię może się bez problemu wyleczyć ponieważ należy ona do tych fobii które nie są bardzo niebezpieczne i mają one małe podłoże psychiczne które można łatwo wyleczyć lecz to może niestety potrwać . Lęk wywołany przez tą fobie jest lękiem bardziej o spadnięciu z danej wysokości niż o samej wysokości, można więc stwierdzić że jest to naturalne lecz osoby cierpiące na tę fobię są bardziej pobudzone i bardziej strachliwe, co oczywiście w pewnych sytuacjach może się okazać bardzo niebezpieczne a osoby często wstydzą się tej fobii co również nie jest zbyt zdrowe i także może być przyczyną dalszych chorób .

Kategorie: Fobie
Tagi: , ,

Nerwica natręctw

3 lutego 2014

Nerwica natręctw Nerwica natręctw nie jest tak popularna jak na przykład arachnofobia ale jest ona za to bardzo niebezpieczna i w dużej większej mierze potrafi uprzykrzyć życie normalnego człowieka . Polega ona na tym że człowiek wszędzie widzi bród który podrażni i musi go posprzątać, obawia się zarazków które są przenoszone na ciele człowieka, brzydzi się dotykać na przykład klamek o drzwi bo ma świadomość że inni ludzie też ją dotykali . Właściwie taki człowiek nie ma możliwości wyjść na dwór bo by zwariował, jest to bardzo niebezpieczna fobia która niszczy życie wielu osób . Nerwica natręctw objawia się też w mniejszej postaci ale również potrafi pokrzyżować życie cierpiącego na tę fobię . Nerwica natręctw często nazywana jest też Mizofobią . Ludzie cierpiący na tą fobię są poddawani terapii która potrafi trwać nawet kilka lat a i tak nie ma pewności czy osoba z fobią pozbędzie się jej co oczywiście bardzo martwi wiele osób w tym i osób z tą fobią .

Kategorie: Fobie
Tagi: , ,

Klaustrofobia

24 stycznia 2014

Klaustrofobia Klaustrofobia to jedna z najpopularniejszych fobii jakie możemy spotkać . Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami, często ciemnymi i małymi . Klaustrofobia ma często podłoże psychiczne na przykład uraz z dzieciństwa do małych zamkniętych pomieszczeń . Osoby chore na klaustrofobię często opisują ogromny lęk wywołany przez to że osobom tym wydaje się że ściany zbliżają się do siebie . Ta fobia może być bardzo niebezpieczna, może wywoływać ogromne lęki, a co gorsza bardzo uprzykrzać codzienne życie . Ta fobia jest ciężka do wyleczenia ale wiele osób jednak podejmuje się terapii . Klaustrofobia jest bardzo popularna właściwie cierpi na nią większość osób które są chore na jakąś fobię . Co ciekawe klaustrofobia może ujawnić się nawet w późniejszych etapach naszego życia na przykład na starość, co oczywiście jest bardzo ciekawym faktem lecz naukowcom bardzo trudno to jak na razie wyjaśnić, co jest uzasadnione .

Kategorie: Fobie
Tagi: , ,