Wpisy z kategorii ‘Uczucia’


Dziś piękna

10 marca 2014

Czy widzisz jak bardzo się dziś zmieniłaś? Jak dziś kwitnąco wygładzasz? Kiedy my czujemy się wspaniale, równie wspaniale wygląda świat? Jest dla nas jedna wielką niespodzianką, która mamy ochotę odkryć, której się nie obawiamy i cieszymy się każdym danym nam dniem. Oto już nie jesteśmy brzydkimi, niepewnymi siebie brzydkimi kaczątkami, przeżyłyśmy wielką metamorfozę, postrzegają nas inaczej nie tylko inni lidzie, ale także my patrzymy na siebie poprzez inny pryzmat. Cieszymy sie w pełni życiem, jego urokami i tym, co nam daje,. Świat jest piękny, jeżeli my to piękno potrafimy dostrzec. Jest to niezwykłe. Dziś, jako piękne kobiety, atrakcyjne i pewne siebie nie przypominamy w niczym siebie sprzed paru miesięcy. Poprzez małe zmiany dokonałyśmy cudownej metamorfozy, której nikt sie nie spodziewał się, dzięki której możemy spełnić nasze marzenia, dzięki której nareszcie możemy żyć pełnią życia. Czyż to nie cudowne? Świat daje nam wiele, więc bierzmy od niego wiele, nie bójmy się sie wyzwań, jakie nam stawia.

Kategorie: Uczucia
Tagi: , ,

Stanowczość

7 marca 2014

Stanowczość Stanowczość Mówiąc o cechach charakteru na pewno wymienić wśród nich właśnie można stanowczość. Niektórzy powiedzą, że to dobra cecha, a inni, że zła. Autor niniejszego tekstu, choć oczywiście jest subiektywny, jak zresztą właściwie wszyscy ludzie, którzy zapewne zabiorą głos w tejże właśnie sprawie, mógłby jednakże wypowiedzieć się w innym tonie w tym konkretnym przypadku. Mianowicie chodzi tutaj o to, że przecież jeśli jest się stanowczym, a uprzejmym, to jest to jak najbardziej w porządku. Nie powinniśmy bowiem mylić stanowczości z butą, z pychą bądź jeszcze z innymi zdecydowanie negatywnymi odczuciami, postawami oraz sytuacjami życiowymi. Właściwie to chyba można by zdecydowanie w tym miejscu powiedzieć, że tego rodzaju wiedza oraz sytuacja z tym wszystkim w jakiś sposób powiązana jest nam właściwie całkowicie znana i zrozumiała oraz nawet zrozumiana przez nas. Skoro zatem większość z przedstawionych tutaj właśnie spraw jest nam w jakiś przynajmniej sposób znajoma, lub też znana, to chyba można już skończyć ten temat.

Kategorie: Uczucia
Tagi: , ,

Flegmatyk czy choleryk?

6 marca 2014

Flegmatyk czy choleryk? Flegmatyk czy choleryk? Spośród wielu rodzajów osobowości, które być może jakoś i kiedyś spotkaliśmy w naszym życiu, zapewne moglibyśmy w pewnym sensie wyszczególnić to, że niektórzy są typem wręcz flegmatycznym, podczas gdy inny z kolei cholerycznym. W tym jednak miejscu wypadałoby dodać i taką rzecz, że przecież najczęściej w naszym życiu nie występują rzeczy całkowicie proste i jednoznaczne. Chodzi w tym konkretnym przypadku właściwie wyłącznie o to, że właściwie nie występują osobowości, którą na którymś z tych biegunów sposobów bycia. Najczęściej jednak są one w jakiś mniejszy, albo większy sposób powiązane ze sobą i tworzą one coś właśnie w rodzaju mieszanki tych dwóch dość w końcowych i kontrastowych wobec siebie tegoż rodzaju spraw. W tym zatem miejscu moglibyśmy właściwie podsumować tę całą przedstawioną na tym przykładzie myśl polegającą na różnorodności w myśleniu i powiedzieć właściwie chyba tylko tyle, że sprawa ta prawdopodobnie najbardziej zależy od nas samych, których ona w jakikolwiek sposób dotyczy i dotyka.

Kategorie: Uczucia
Tagi: , , ,

Osobowości jest wiele

1 marca 2014

Osobowości jest wiele Osobowości jest wiele Jaką jesteśmy osobą i osobowością? Czy kiedykolwiek się nad tym właśnie mieliśmy w jakikolwiek sposób chociażby przez chwilę zastanawiać? Właściwie wcale nie musieliśmy tego przecież robić, ponieważ nie ma tutaj żadnego rodzaju obowiązku, ale niemniej jednak powinniśmy być świadomi, że czasem może trzeba będzie spróbować chociażby w minimalnym stopniu się nad całą sprawą zastanowić. Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą tego, że istnieje prawdziwa różnorodność osobowości na tym bożym świecie, to moglibyśmy powiedzieć w tej właśnie sprawie również i coś takiego, że w końcu i przecież sami jesteśmy też jakąś osobowością, widzimy zachowania i sposoby bycia innych ludzi i możemy z tego wszystkiego wyciągać w końcu jakiegoś rodzaju wnioski, co też przecież ma pewnego rodzaju swoje znaczenie. Czy można jeszcze coś w jakiś sposób dodać tu i teraz w dziedzinie dotyczącej osobowości i sposobów bycia? Jeśliby się nad tym wszystkim jakoś głębiej zastanowić, to chyba można by już teraz zakończyć sprawę.

Kategorie: Uczucia
Tagi: , , ,

Osobowość w osobowym

10 lutego 2014

Osobowość w osobowym Co właściwie może oznaczać sformułowanie, które zostało przedstawione w tymże właśnie tytule tegoż właśnie artykułu? Możemy to wyjaśnić właściwie w taki sposób: jest coś takiego, jak pociąg osobowy i doskonale o tym wiemy. W tymże właśnie pociągu osobowym znajdują się różni ludzie, którzy gdzieś się wybierają i gdzieś sobie jadą. A są oni w końcu jakimiś konkretnymi osobami, a więc zarazem też – co się z tym wszystkim wiąże – pewnymi osobowościami. Wszystko właściwie jest do tej pory dla nas jasne, czyż tak nie jest? Jeśli tak, to właściwie można przejść do kolejnej części tego tekstu: jakie wnioski płyną z tak przedstawionej sprawy? Właściwie wnioskami może być tylko tego rodzaju stwierdzenie, że w pociągach podróżują niezwykle często naprawdę przeróżnego rodzaju osoby, osobistości oraz charaktery. To też właściwie chyba nie powinno nas w jakiś szczególny sposób dziwić oraz zadziwiać, czyż również i tak nie jest? Skoro wszystko stało się dla nas jasne, to można w tym momencie już zakończyć temat.

Kategorie: Uczucia
Tagi: , , ,