Wpisy z kategorii ‘Użależnienia’


Alkoholizm

12 marca 2014

Alkoholizm Alkoholizm to bardzo niebezpieczna choroba która jest przyczyną śmierci co roku wielu milionów ludzi . Alkoholizm jest o tyle niebezpieczny co nieprzyjemny, niszczy życie człowieka zarówno psychicznie jak i fizycznie, bez problemu potrafi zniszczyć rodziny, plany i tak dalej . Alkoholizm został uznany jednym z najniebezpieczniejszych nałogów, często ludzie już po wyjściu z tego uzależnienia w dalszym ciągu czują popęd do alkoholu w każdej postaci a zmiany jakie alkohol wywołuje w organizmie są nieodwracalne . Na szczęście powstaje coraz więcej ośrodków które pomagają nie tylko osobom uzależnionym ale także i rodzinie alkoholika co jest równie potrzebne jak to drugie . Często alkoholizm rodzi się z ubóstwa, ale i bogaci ludzie często popadają w takie uzależnienie co sprawia że wobec tego nałogu każdy jest równy . Tak więc alkohol to jeden z poważniejszych problemów dzisiejszego społeczeństwa

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , , ,

Nałóg komputerowy

9 marca 2014

Nałóg komputerowy to bardzo niebezpieczne uzależnienie, osoba uzależniona nie zdaje sobie z tego sprawę, jest bardzo agresywna kiedy się jej to uświadamia . Maniacy komputerowi potrafią siedzieć przed monitorem cały czas z krótkimi przerwami na sen . Dzisiaj ten problem jest bardzo duży ponieważ młodzież coraz więcej spędza czas przed komputerem niż na Świerzym powietrzu co prowadzi do poważnych chorób, na przykład choroby oczu . Niestety uzależnienie to prowadzi do otyłości a to jest dzisiaj również bardzo poważny problem społeczeństwa . Niestety osoby w nałogu komputerowym nie prowadzą życia osobistego, oddzielają się od społeczeństwa co może okazać się bardzo niebezpieczne . Ciekawostką może być to że prowadzą oni własne życie w sieci, na wzór tego „realnego”, zawierają nowe znajomości, rozmawiają i tak dalej . Dzisiaj coraz głośniej mówi się o tym problemie i coraz częściej staramy się walczyć z tym kłopotem lecz z różnym skutkiem .

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , ,

Hazard

8 marca 2014

Hazard Hazard to bardzo popularne uzależnienie wśród ludzi nie zależnie od grupy wiekowej . Hazard potrafi zniszczyć całe życie w mgnieniu oka, prowadzi do zupełnej degeneracji człowieka, powoduje że osoba dotknięta tym nałogiem potrafi okradać nawet własne dzieci byle by zagrać a co gorsza nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu . Hazard to bardzo poważny problem z którym próbuje się walczyć już od wielu lat lecz dalej z różnym skutkiem . Hazardziści przeważnie zostają bankrutami z długami których nie są w stanie spłacić co powoduje że jest to jeszcze bardziej niebezpieczne . Na szczęście powstało dużo ośrodków aby zapobiec hazardzistom oraz powstały specjalne wzmianki w prawie aby zapobiec uzależnieniom lecz to i tak nie do końca niweluje problem który jest dość poważny . Hazard potrafi zmienić życie w bajkę gdy się wygrywa, ale nałóg szybko odbiera te pieniądze, co staje się przyczyną błędnego koła w które pakuje się uzależniony człowiek .

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , ,

Pracoholizm

7 marca 2014

Pracoholizm Jeszcze kilkanaście lat temu nie było tylu pracoholików co dzisiaj . Można powiedzieć że pracoholizm to problem dzisiejszych czasów, który dotyka coraz więcej ludzi, ciekawostką może okazać się również to że często pracoholizm porównuje się do fobii co ma w sobie cząstkę prawdy . Nałóg ten dzisiaj jest bardzo popularny ponieważ żyjemy w czasach kiedy kariera człowieka jest na najważniejszym miejscu, niestety pracoholizm jak wiele innych nałogów potrafi doszczętnie zniszczyć życie człowieka i jego rodziny a co najgorsza osoba uzależniona nie zdaje sobie z tego sprawę . Bardzo trudno odzwyczaić się od pracoholizmu, jak mówią osoby które były uzależnione, wyjście z tego nałogu dla nich graniczyło z cudem, ale przedtem zdążyli zniszczyć swoją rodzinę, co oczywiście nie jest z byt kolorowym scenariuszem . Dzisiaj powstaje wiele ośrodków które za zadanie mają walczyć z tym uzależnieniem i miejmy nadzieję że z pozytywnym skutkiem .

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , ,

Lekomania

1 marca 2014

Lekomania Lekomania to uzależnienie od leków przeważnie przeciwbólowych . Jest to bardzo niebezpieczne uzależnienie ponieważ powoduje ono nieodwracalne zmiany w organizmie człowieka . Problem ten przez dłuższy czas nie był zauważalny a osoba która jest uzależniona od leków często sama o tym nie wie a uświadomienie jej tego kończy się oburzeniem . Często lekomania dotyka osób starszych którzy uważają że tabletka to rozwiązanie na wszystko, szybko to się kończy uzależnieniem a co gorsza dłuższą wizytą w szpitalu . Dzisiaj coraz częściej mówi się o tym problemie i próbuje się zapobiegać z różnym skutkiem . Na szczęście istnieje wiele ośrodków pomocy które pomagają osobom uzależnionym . Co ciekawe niektóre lekarstwa można przedawkować co powoduje omamy wzrokowe i słuchowe, można powiedzieć że niektóre leki stały się nowymi narkotykami a co gorsza w pełni legalnymi co martwi wiele osób, problem ten dotyka przeważnie ludzi młodych .

Kategorie: Użależnienia
Tagi: , , ,